Hamilelik Sigortası

Hamilelik Sigortası HEMEN TEKLİF AL

HAMİLELİK SİGORTASI NEDİR ?

Aile olarak bebek sahibi olmaya karar vermeden önce sağlık sigortanızı yaptırsanız çok uygun fiyatlar ile doğum teminatlı bir poliçe sahibi olabilirsiniz ve normal sağlık harcamalarınızın yanında hamilelik ile ilgili rutin kontroller ve doğum masraflarını da sigortanız karşılar.

 

Bu şekilde hamilelik ve doğum sürecinde harcanması muhtemel olan çok ciddi bir masraf kaleminden kurtulmuş olursunuz.

 

Fakat sigorta poliçesi düzenletmeden hamile kalındı ise bunun içinde aynı fiyat ve şartlarda olmasa da acenteliğimizden Liv Hospital, Medical Park, Medicana gibi özel hastanelerde doğum ve rutin kontrolleri karşılayacak bekleme süresi olmadan hemen kullanabileceğiniz bir doğum paketi sigortası da  alabilirsiniz

Bu konuda bilinmesi gereken en önemli durum ihtiyacınızı ve beklentilerinizi belirleyerek,bu ihtiyaçlar doğrultunda bir poliçe paketine yönelmektir. Yüksek ücret ödeyerek aldığınız bir poliçeyi aslında çok düşük ücretli bir pakette buluyor olabilir tam aksine düşük paketli veya bekleme süresi size uymayacak bir sigorta yaptırıp bu sefer hiç kullanamayabilirsiniz.

Bekleme süresi sigorta ücretini etkileyen en belirgin faktördür.

Poliçe satın alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da teminat limitidir. Bu limit ile doğum öncesi ve sonrası olacak masrafların ne kadara kadar sigorta şirketi tarafından karşılayacağını belirtir.

Gebelik sürecinde yapılan rutin kontrollerinde poliçe limitsiz veya bu masrafları karşılayacak limitlerle alınması önemlidir.

 

 

İlk önce ihtiyaçlarınızı ve taleplerinizi ve beklentilerinizi belirlemelisiniz

Özel muayenehaneyi mi gideceksiniz? Yoksa hastaneye mi gideceksiniz?

Eğer muayenehaneye gidecek iseniz tamamlayıcı sağlık sigortası size uymayacaktır özel sağlık sigortasına yönelmeniz gerekecektir                                                                                                                                                             

Hangi hastane doğum yapacaksınız sgk ile anlaşmalı bir özel hastane mi? Yoksa anlaşmasız bir hastane mi seçeceksiniz ?

Ankara için eğer Güven hastanesinde doğum yapmak istiyorsnaız özel sağlık sigortasına Liv hospital hastanesinde hastane doktoru ile doğum yapmak isterseniz tamamlayıcı sağlık sigortası ihtiyacınızı çok rahat karşılayacaktır

Gebeliği ne zaman planlıyorsunuz,

1,5 yıl sonra hamile kalacağım derseniz çok hesaplı bir özel sağlık sigorta poliçesi sahibi olabilirsiniz.

Minimum 5 ay sonra hamile kalıp rutin kontrolleri kullanabileceğiniz planlarda mevcuttur

 

Bu poliçelerden birini yaptırdığınızda sadece kendinizi ve doğumu sigorta ettirmekte kalmaz aynı zamanda bebeğinizin doğumsal hastalıklarınızı teminat altına almış olursunuz.

İçerisinde doğum teminatlı bir tamamlayıcı sağlık sigortası tercih ederseniz ikinci poliçe başlar başlamaz doğumu hemen yapabilme fırsatınız olur, ilk yıl gebeliğin başlaması bir sıkıntı yaratmaz.

Gebelik başladıktan sonra bir poliçe yaptırma isteği içindeyseniz, hem rutin kontroller hem de doğumunuzu hastanelerde harcayacağınız rakamlardan daha düşük fiyatlara yaptırabileceğiniz bir tamamlayıcı sağlık sigortası paketinden yana tercihiniz kullanabilirsiniz.

Erkyıl Sigorta olarak hamilelik ve doğum sigortaları hakkında önünüze tam da sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan paketler sunarak bu hassas döneminizde üstümüze düşen sorumluluğu alıyoruz.