Sık Sorulan Sorular | Erkyıl Sigorta | Sigorta Acentesi | Ankara Sigortacı

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Sağlık sigorta poliçelerinde bahsi geçen tıbbı malzemeler; vücuda dışarıdan destek olacak şekilde ve sadece tıbbi amaçlarla kullanılan, taşınabilir, kişiye özel atel, elastik bandaj, ortopedik bot, tabanlık, korse, boyunluk, dizlik, bileklik, dirseklik, kol askısı, oturma simidi, rom walker, walker, koltuk değneği, alçı terliği, ürostomi torbası, kolostomi torbasından ibaret tıbbi malzemeler ile yanık veya yara tedavisinde kullanılan örtücü malzemelerdir.

Nazal Septum Deviasyonu ve Konka Hastalıkları ile ilgili giderler, kesintisiz 3 tam poliçe yılını tamamlamış ve Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkı kazanmış sigortalılar için karşılanır.

Sağlık Hizmet Tarifesine göre 150 birimden küçük olan cerrahi işlemler ve bir cilt kesisi yapılarak uygulanan tedaviler ile cilt kesilerine müdahale, kırık redüksiyonları, alçı uygulaması, yabancı cisim çıkarılması, burun tamponu uygulama, kriyo ve elektrokoter işlemleri ve tam lezyon eksizyonu ile yapılan biyopsi işlemlerine, yatarak veya ayakta gerçekleştirilmiş olması veya uygulanan anestezinin türüne bakılmaksızın, Küçük Cerrahi müdahale denir.

Sigorta şirketinin kişi sigorta yaptırmaya devam etmek istediği müddetçe sigortalıda çıkacak bütün hastalıkları kabul edip bu hastalıklara sürpirim uygulamadan veya teminattan çıkartmadan ömür boyu yapmayı taahhüt etmesine ömür boyu yenileme garantisi denir.

Sağlık sigortası yaptırırken bazı noktalara dikkat etmek seçiminizi kolaylaştırabilir. 

  • Hangi aile bireyleri Sağlık Sigortasına dâhil edilecek (Aile olarak yapılması durumunda aile indirim, kazanılarak poliçe daha uygun fiyata yaptırılabilir)
  • Sadece yatarak plan mı yoksa  “ayakta + yatarak” bir plan mı seçilecek. Doğum teminatı eklenilecek mi?
  • Hangi hastalıklarda Bekleme süreleri olduğu hangi hastalıkların istisna olduğu konusu
  • Tercih ettiğiniz plandaki Anlaşmalı Hastaneler nelerdir? gibi sorulara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Evet ,bebeğinizi tek başına özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Sağlık Sigortası
TSS ürününde anlaşmalı kullanılabilecek hastaneler devletin anlaşmalı olduğu kurumlar ile sınırlıdır.   Özel Sağlık sigortasınında  devletle anlaşması olsun olmasın istenilen hastane veya özel muayenehane hekimi gidilebilir
TSS den faydalanabilmek için  SGK LI veya bağımlısı olmak  gerekir    

Özel sağlık sigortasında  herhangi bir sosyal güvence sahibi olunması gerekmez.

TSS hastane tarafından devletin ödediği ücretin üzerinde hastadan talep edilen farkları öder     Özel Sağlık sigortası çıkan masrafların tamamını karşılar

 

Sağlık sigortaları ve Tamamlayıcı sağlık sigotartalarında  estetik cerrahi, kozmetik ve diyetisyen gibi tedaviler poliçe kapsamında değerlendirilmemektedir. Fakat Özel Sağlık Sigortasında kanser sebebi ile memenin alınması durumunda yapılan meme estetiği teminata dahildir.

Sağlık sigorta poliçe başlangıç tarihinden önceye dayanan hastalıklara ilişkin tedavi giderleri poliçe kapsamı dışında kalmaktadır.

Yatarak Tedavi Giderleri

Ayakta Tedavi Giderleri

Fizik Tedavi Giderleri, Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sigortanız tarafından karşılanır.

Özel Sağlık Sigortalarında Poliçe başlangıç tarihinden önce ortaya çıkmış olan veya sigorta süresi içerisinde ortaya çıkan risklerin (hastalık/rahatsızlıkların) Sigortacı’nın değerlendirmesi sonucunda poliçe kapsamı dışında bırakılmasına istisna denir.

Sağlık sigortalarında yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki tür ana tedavi teminatı vardır. Yatarak tedavi teminatı tek başına alınabilir, kullanılabilir. Fakat ayakta tedavi teminatı yalnız başına alınamaz. Genel olarak her iki teminat beraber alınır.

Talep edilmesi durumunda doğum ve gebelik ile ilgili rutin kontroller teminatı ek teminat olarak ilave edilir.

Özel Sağlık Sigortasından 65 yaşın alındaki herkes faydalanabilir.

Sigortalıların özel sağlık kuruluşlarında yaptırdıkları tedaviler ile ilgili yüksek meblağlı giderleri karşılayarak sigortalıların zor anlarında en büyük yardımcısı olur.

Maddi kaygı yaşamadan

  • Dünyanın her yerinde tedavi görme imkânı sağlar
  • Hekim seçme özgürlüğü sunar

Sağlık sigortaları; sigortalının, hastalık ve kazaların yaratacağı sağlık giderlerini karşılamak için hazırlanmış  bir sigorta ürünüdür.

Sağlık Sigortalarında hamilelik başladıktan doğuma kadar olan süreçte gebelikle ilgili doktor muayene giderleri ve gebelik esnasında yapılan test ve tetkileri karşılayan teminata Gebelik Rutin Kontroller teminatı denir.

Evet. Hamilelik sigortası yaptıranlar poliçeyi bekleme süresi olmadan hemen kullanmaya başlayabilirler.

Hamilelik sigortası fiyatları ile ilgili sitemizdeki canlı destek modülü üzerinden veya (0312) 473 78 78 numaralı danışma hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

İki Can Hamilelik Sigortası Liv Hospital doğum paketinden hem daha ucuz hem de daha kapsamlıdır.

Liv Hospital doğum paketi ve Medical Park doğum paketinde sadece doğumu karşılarken iki can hamilelik poliçesinde gebelik sırasındaki rutin kontrolleri kapsadığı gibi, psikolojik danışmanlıktan diyetisyen hizmetine kadar birçok ek teminat mevcuttur.

Liv Hospital hastanesinde doğumu kapsayan hamilelik sigortası fiyatı kişinin yaşına göre 5.000 TL ile 5.500 TL arasındadır

Yapıldığı tarihten sonra gebelik sırasındaki rutin kontrol ve doğumu kapsayan sağlık sigorta poliçesi için:

5 ay sonra hamilelik ve doğum ile ilgili masrafları karşılayan

12 ay sonra hamilelik ve doğum ile ilgili masrafları karşılayan

18 ay  sonra hamilelik ve doğum ile ilgili masrafları karşılayan sağlık sigortaları olduğu gibi kullanımına hemen başlayabileceğiniz bekleme süresiz doğum sigortasıda bulunmaktadır.

Evet, hamilelik başladıktan sonra doğum ile ilgili rutin kontrolleri ve doğum masraflarını karşılayan sigorta yaptırabilirsiniz.

Evet. Çalışan ya da emekli ayrımı olmaksızın SGK’lı olan herkes Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilir.

Türkiye de çalışan ve SGK’dan faydalanabilen yabancı uyruklu kişiler Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından da faydalanabilir.

Çalıştığınız iş yerinden kendi isteğiniz üzere ayrılmanız durumunda, SGK’nız belli bir süre devam eder. SGK’nızın devam etme süresi ise SGK’ya ödediğiniz primlerin gün sayısına göre değişiklik gösterir.

Çalıştığınız işten çıkarılmanız durumunda, işsizlik maaşı aldığınız süre boyunca SGK’nız aktif olacaktır.

Evet, yaptırabilirsiniz

Bağ-Kur borcunuz olduğunda Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını kullanamazsınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigorta poliçenize aile bireyleriniz dâhil ettiğiniz takdirde %5-10 arasında aile indirimi kazanabilirsiniz.

Bebeğiniz 15 günlük olduğunda sigortanıza eklettirebilirsiniz.

Hayır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sadece anlaşalı kurumlarda geçerlidir.

Toplam 3 sayfa icerik arasından, 1. sayfa gösteriliyor.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım