Sık Sorulan Sorular | Erkyıl Sigorta | Sigorta Acentesi | Ankara Sigortacı

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Poliçe ile sigortalı konutta geçici olarak bulunabilecek misafirlerin/3. şahısların şahsi eşyaları, poliçede teminat altına alınan rizikolardan birinin gerçekleşmesi halinde olay başına ve yıllık toplam 1.000.-TL limit ile teminat altına alınmıştır.

Yılda 1 kez ücretsiz klima bakımı kapsamında, garanti süresi bitmiş çalışır durumdaki klimaya filtre temizliği, ısıtma ve soğutma işlemini yapabilme kabiliyeti ölçümü yapılır.

Yılda 1 kez ücretsiz kombi bakımı kapsamında, garanti süresi bitmiş çalışır durumdaki kombiye filtre temizliği, yanma beki bakımı ve yanma ayarı yapılır.

Kiracılar konut içerisindeki eşyalarını sigorta yaptırabilirler.

Eşyalarınızı sigorta yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, eşyaların bedelini mümkün olduğu kadar doğru tespit etmek ve eksik sigorta durumuna düşmemek olacaktır.

Tavsiyemiz eşyalarınınız bedelini belirlerken sadece salon takımı bu kadar beyaz eşya bu kadar diye hesaplama yapmak yerine gardıroptaki takım elbiseleri, ayakkabılarınızı, çocuğunuzun oyuncaklarının değerlerini bile hesaplayarak bedeli bu şekilde belirlemeniz olacaktır. Bir yangın durumunda salon takımını yerine koymak kolaydır. Fakat özellikle bayanlar için gardıroptaki eşyaları, ayakkabılıktaki ayakkabılarını yerine koymak çok daha zordur.

Ev eşya sigortası nedir? Konut sigortası nedir?  Kiracı sigortası nedir? Buna benzer soruların cevabı aslında hep aynıdır. Kişiler konut poliçesinin içerisinde isterlerse sadece binalarını, isterlerse sadece dairelerini, isterlerse her ikisini birden sigorta yaptırabilirler.

Eğer sigortanızı yaptırırken eşya teminatı almışsanız evinizdeki elektronik eşyalar yangın, hırsızlık vb. gibi ana risklere karşı teminat altında olmasının yanında 7 yaşından küçük elektronik cihazlar her türlü arıza,  düşme ve kırılmaya karşı,7 yaşından büyük elektronik cihazlar ise voltaj dalgalanmasından dolayı arızalanmalarına karşı da teminat altında olur.

Sigortalının ölümü halinde konut poliçesi için 15 gün içerisinde sigortacıya durumun bildirilmesi gerekir. Aksi takdirde sigortacının herhangi bir sorumluluğu olmaz. Yine de sigortacı veya yeni hak sahibi sigortanın varlığını öğrendikten itibaren 8 gün içerisinde poliçenin iptalini isteyebilirler.

Konut sigortası yaptırırken özellik arz eden bu tarz eşyalar ancak sigorta bedelleri, tip ve modelleri poliçede ayrı ayrı belirtilmesi durumunda konut sigortasına ek sözleşme ile eklenebilir.

Evinizi veya işyerinizi sigorta ettirirken dikkat etmeniz gereken en önemli konu; eşya ve bina için sigorta esas değerinin doğru tespit edilerek poliçenin bu bedeller üzerinden düzenlenmesidir.

Konut sigortası için bina bedeli hesaplaması yapılırken evinizin satış fiyatını üzerinden değil, yapı tipine göre yeniden inşası için gereken yaklaşık olarak hesaplanmış maliyetler üzerinden değerlendirme yapmak gerekir.

Konut sigortası için eşya bedeli hesaplaması yapılırken göz önüne alınacak önemli konu ise bedellerin eşyaların mevcut ikinci el değerleri üzerinden değil, bu eşyaların tamamen hasar görmesi durumunda yenilerinin yeniden temin edilmesi için gereken değerin hesaplanarak yazılması gerekir.

Toplam 3 sayfa icerik arasından, 3. sayfa gösteriliyor.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım