Sık Sorulan Sorular | Erkyıl Sigorta | Sigorta Acentesi | Ankara Sigortacı

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Hayır. Bu işlem 2. vaka olarak sayılır

Sigortalı hastaneye gittiğinde, bankodaki görevliye kimlik numarasını vermesi provizyon işlemleri için yeterlidir. Ayakta tedavi farkları için hastane sistem üzerinden hemen provizyon alınır. Fakat planlı yatışlarda, 1 gün öncesinden provizyon alınması uygundur

İlaç harcamaları, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamı dışındadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşması olmayan kurumlarda geçerli değildir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, tüm Türkiye’deki anlaşmalı kurumlarda geçerlidir.

Evet karşılar. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırırken doğum teminatının eklenmesi durumunda gebelik ile ilgili rutin kontroller ve doğum masrafları sigorta kapsamında karşılanır. Doğum teminatı eklenmiş Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi için (0312) 473 78 78 numaralı danışma hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri yaş, cinsiyet ve ikamet ettiğiniz şehre göre belirlenir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatları ile ilgili sitemizdeki canlı destek modülü üzerinden veya (0312) 473 78 78 numaralı danışma hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz

Göz muayenesi ve SGK'nın onayladığı göz ameliyatları Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsam içindedir. Gözlük, cam, çerçeve, lens masrafları poliçe teminat kapsamı dışındadır.

Evet, prim ödemeleriniz karşılığında makbuz alabiliyor ve bu makbuzla vergi indiriminden yararlanabiliyorsunuz.

Sağlık sigorta poliçelerinin geçerlilik süresi poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıldır.

SGK kapsamında ayakta tedavilerde ödemekle yükümlü olduğunuz 15 TL dışında bir ödeme alınmamaktadır.

0- 55 yaş arasında SGK’lı ve SGK’lıdan yararlanan eş ve çocukları için poliçe yapılabilmektedir.

TSS‘nin amacı sosyal güvenceye sahip genel sağlık sigortalılarının SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında  olduğu tedavilerinde SGK’nın karşıladığı sağlık hizmeti tutarın üzerine kalan kısmını tamamlayıp , aradaki ücret farkını ödeyerek  sigortalıların üzerindeki bu yükü kaldırmaktır.

Örneğin; özel sağlık kuruluşunun 1000 TL talep ettiği bir tıbbi müdahalenin 500 TL’sini SGK’nın Sağlık Uygulama Tebliği kapsamında karşıladığı durumda, özel sağlık kuruluşu 500 TL’lik Sağlık Uygulama Tebliği fiyatını SGK’ya, 500 TL’lik fark ücreti de sigorta şirketine fatura edecektir. Böylelikle sigortalıya herhangi bir ek fatura çıkmayacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SSK’lılar ve bakmakla yükümlü olduğu aile bireyleri için yapılan ve sigortalıların anlaşmalı özel hastanelerde göreceği yatarak veya ayakta tedaviler sonrasında kişiye yansıtılacak olan ilave ücretleri karşılayan sigorta türüdür.

18-63 yaşları arasındayki herkes Geri Ödeyen Hayat Sigortası'ndan yararlanabilir.

Sigortalı kiracı ise, kiracının poliçe üzerinde belirtilen yangın, dahili su ve duman kapsamına giren herhangi bir olay sonucunda kiralanan konutta meydana gelen zararlar sebebiyle ev sahibine karşı doğan yasal sorumlulukları Kiracı Mali Sorumluluk teminatı kapsamında karşılanır.

Sigortalı mal sahibi ise yangın, dahili su ve duman kapsamına giren bir olay nedeniyle kiracıya karşı yasal sorumlulukları ev sahibi mali sorumluk teminatı kapsamında karşılanır.

Ev sahibi veya kiracı olarak bulunulan konutlarda, yangın, dahili su ve duman kapsamına giren bir olay sonucunda komşu bina veya konut veya eşyalarda meydana gelecek zararlar dolayısıyla maruz kalınabilecek komşulara karşı doğan yasal sorumluluklar Komşulara Karşı Mali Sorumluluk teminatından karşılanır.

Elektrik hasarları kapsamına giren herhangi bir olay neticesinde söz konusu mahalde bulunan buzdolabı ve/veya derin dondurucuların hasarlanarak çalışmaması sebebiyle; buzdolabı ve/veya derin dondurucuların içerisindeki gıda maddelerinin bozulması konut sigortası teminatı altınadır.

Sigortalı konutta bulunabilecek, 7 yaşından küçük olmaları kaydıyla, televizyon, buzdolabı, bulaşık, çamaşır ve kurutma makineleri, klima ve masaüstü bilgisayarlar ve benzeri elektrikli ve elektronik cihazlarda oluşabilecek her türlü ani ve beklenmedik sebepli fiziksel hasarlar ve arızalar elektronik cihaz sigortası genel şartları çerçevesinde teminat altındadır.

 7 yaşından büyük elektrikli ve elektronik cihazlar ise atmosferik elektriğin, normal veya anormal bir elektrik akımının konutta bulunacak sigortalı elektrikli ve elektronik cihazlara doğrudan veya dolaylı olarak vereceği maddi zararlar poliçede belirtilen limitlere kadar teminata dahil edilmiştir.

Sigortalı konutun dış cephe camları, kapı camları ve aynalar, mobilya cam ve aynaları, cam sehpa, vitrin camları, duşakabin ve balkon camları ( mika, fiber ve polikarbon camlar dahil) Cam Kırılması Sigortası Genel şartları hükümleri doğrultusunda teminata dahildir.

Su Tesisatı Hizmeti 450.-TL x 3 kez,

Elektrik Tesisatı Hizmeti 450.-TL x 3 kez,

Çilingir Hizmeti 450.-TL x 3 kez,

Cam İşleri Hizmeti 450.-TL x 3 kez,

Konutta Mahsur Kalanların Kurtarılması 1.250.-TL,

Otelde Konaklama azami 2 gece,

Konutun Korunması ve Gözetimi en fazla 3 gün,

Konut sigortası yaptırmanız durumunda AVANTAJLI EK HİZMETLER DİŞ TASARRUF PLANI Hizmet ağı içerisinde yer alan hekim ve kliniklerde yılda 1 kez diş taşı temizliği, tek diş röntgen filmi(Periapikal) ve diş hekim muayenesi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

KONUT SİGORTASI MOBİLYA MİNİ ONARIMI Mobilya, koltuk, kanepe, dolap, masa, komodin, büfe, kapı, pencere vs. üzerindeki masif ahşap, ahşap kaplama ve folyo lamine kaplama yüzeyler üzerindeki 3cm çap büyüklüğe ve azami 1cm derinliğe kadar vuruk, kopuk, yanık ve delikler, 10cm uzunluğa kadar çiziklerdeki hasarlı görüntünün azami ölçüde uyumlandırılması/giderilmesi

SERT ZEMİN MİNİ ONARIMI a)Ahşap ve Laminant Parkeler üzerindeki; 3cm çap büyüklüğe ve azami 1cm derinliğe kadar vuruk, kırık, yanık ve delikler, 10cm uzunluğa kadar çiziklerin azami ölçüde uyumlandırılması/giderilmesi b)Mermer, Granit, Traverten malzemeler üzerindeki; 3cm çap büyüklüğe ve 1cm derinliğe kadar göçük, kopuk ve deliklerin azami ölçüde uyumlandırılması/giderilmesi

DÖŞEME VE HALI MİNİ ONARIMI a)Deri ve Vinil döşeme kanepe, koltuk, sandalye, büfe vs. eşyalar üzerindeki 3cm çap büyüklüğe kadar yırtık, çatlak ve çiziklerin azami ölçüde uyumlandırılması/giderilmesi b)Makine Halı ve kilimler üzerindeki 1 cm çap büyüklüğe kadar sigara yanıklarının azami ölçüde uyumlandırılması/giderilmesi

LEKE ÇIKARMA Döşeme kumaşları ve halılar üzerindeki, 3cm çap büyüklüğe kadar lekelerin azami ölçüde uyumlandırılması/giderilmesi

Video kamera, fotoğraf makinası, şarjlı elektronik cihazlar, cep telefonları ve taşınabilir bilgisayarlar hariç olmak üzere, sigortalı konutta bulunabilecek sabitlenmiş eşyaların ve ev eşyaları arasında bulunabilecek radyo, video, DVD, VCD, müzik seti vb. cihazların kazaen kırılması olay başına ve yıllık toplam 2.000.-TL ile teminata dahildir.

Poliçede teminat altına alınan rizikolardan birinin gerçekleşmesi neticesinde (Doğal afetler hariç olmak üzere) sigortalı binanın oturulamaz hale gelmiş olması nedeni ile binanın tamiri veya yeniden inşası için gerekli makul müddeti (bu müddet hasar tarihinden itibaren 12 ay ile sınırlıdır) aşmamak kaydı ile binanın maliki sıfatı ile yapmak zorunda kaldığı alternatif ikametgâha ilişkin masraflar Bina ve Eşya Yangın Sigorta Bedellerinin % 10 unu aşmamak şartı ile karşılanır.

Fırtına sebebiyle; uydu antenleri, güneş kolektörleri ya da klima cihazının dış ünitelerinde meydana gelebilecek hasarlar teminata dahildir.

Eşyaların sigorta bedeli, poliçenin yapıldığı tarihte yenilerinin tedarik edilmesi için ödenecek bedeldir. Eşyalarda meydana gelecek hasarlarla ilgili tazminat hesabında eskime, aşınma ve kullanmadan doğan eksilme ve yıpranmalar için indirim yapılmaksızın hasarın oluş tarihindeki maliyetler üzerinden ödeme yapılır.

Sigortalı veya birlikte yaşadığı aile bireylerine karşı sigortalı konut dışında 3. kişiler tarafından gerçekleştirilecek gasp veya kapkaç sonucu sigortalının üzerinde ve yanında bulunan kişisel eşyalar ile para ile ölçülebilir kıymetlerin çalınması veya hasara uğramasından doğan maddi zararlar teminat kapsamındadır. Kapkaç veya Gasp sigortalının elinde veya üzerinde bulunan eşyasının zor kullanılarak çekilip alınmasıdır. Kapkaç veya Gasp sonucunda zayi olacak geçerliliği olan ehliyet, nüfus hüviyet cüzdanı ve benzeri belgeleri yeniden çıkartabilmek için yapılacak masraflar, belgelendirilmek kaydıyla teminata dahildir.

Konut paket sigorta poliçesinde izolasyon yetersizliği ve/veya kaybı nedeniyle yağmur ve kar sularının binanın dış cephe veya terasından veya pencere, kapı ve pervazlarından sızması ve/veya girmesi nedeniyle meydana gelen zararlar, derz eksikliği sebebiyle komşu bina ve dairelerden sızan su neticesinde teminat kapsamındaki sigortalı değerlerin maruz kalacağı fiziki ve doğrudan zararlar ile sigortalının ikamet ettiği sigorta konusu ikametgâhtaki derz eksikliği nedeniyle komşu bina ve dairelere sızan su neticesi komşuların maruz kaldığı fiziki ve doğrudan zararlar ile tedrici nemlenme ile ısı farkı nedeniyle oluşan terleme, küflenme sonucu sıva veya boya kabarmaları ve benzeri nedenlerden iç dekorasyonda meydana gelebilecek zararlar, (dış cephe hasarları ile dış cepheye bakan pencere ve kapılarda oluşan hasarlar hariç olmak üzere) boya, badana ve onarım masrafları teminata dahildir.

Yangın, dahili su, fırtına, kara-deniz-hava taşıtları çarpması, duman, sel ve su baskını, GLKHH-KNH ve terör, kar ağırlığı ve yer kayması nedeniyle meydana gelebilecek zararlalar kapsamasının yanında Cam Kırılmasından, Elektronik Cihazların Kırılması, Bozulması, Çilingir hizmeti gibi birçok ek teminat ve fırsatları da kapsamaktadır.

Eğer konutunuzu sigorta ettirseniz sadece konutu ve içerisindeki eşyalarınızı değil oturduğunuz site veya apartmandaki  merdiven, merdiven boşlukları, asansör boşlukları ve makineleri, kazan dairesi ve makineleri, bina içinde kat maliklerine ait olan kısımlar dışında kalan holler, sahanlıklar, garaj ve bahçıvan eklentileri bahçe avlu ve çevre duvarları, sabit yüzme ve süs havuzları ve sarnıçlar, çatı malzemeleri, bacalar, su olukları, temeller, istinat duvarları, rıhtımlar, teraslar, iskeleler ve bina dışındaki heykeller gibi ortak kullanım alanlarını poliçe kapsamındaki tüm rizikolara karşı hisseniz oranında teminat altına alınmış olursunuz.

Toplam 3 sayfa icerik arasından, 2. sayfa gösteriliyor.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım